Harduer

Fotot e Xiaomi Mi MIx 2s zbulojnë një kopje të iPhone X

Nov 9 2017
0 Shpërndarje
Ky dizajn do të zhvendoste kamerën selfie në një pozicion më natyral duke reduktuar skajet fundore të ekranit megjithëse këto imazhe nuk japin shumë detaje. Fotot e Xiaomi Mi MIx 2s zbulojnë një kopje të iPhone X

Ditën Enjte u publikuan disa foto të një telefoni të Xiaomi i cili besohet se është Mi Mix 2S, një version i ripunuar i telefonit me ekran pa skaje dhe të bie në sy ekrani në stilin e iPhone X.

Ky dizajn do të zhvendoste kamerën selfie në një pozicion më natyral duke reduktuar skajet fundore të ekranit megjithëse këto imazhe nuk japin shumë detaje.

“Brirët” në anët e kësaj prerjeje janë më të gjëra duke lënë më shumë hapësirë për ikonat ndryshe nga iPhone.

Telefoni Essential ka treguar nuk aplikacionet Android nuk janë të mirë në të tilla prerjeje të ekranit dhe nëse zhvilluesit nuk e shfrytëzojnë ajo është një hapësirë e vdekur.

Çfarë mendoni? A do të jetë popullor një dizajn i tillë? /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>