Vëzhgim

Friskies paraqet lojërat në iPad për mace

Publikuar , 20 Maj 2011
0
Friskies paraqet lojërat në iPad për mace

Friskies. që ofron ushqim për mace, ka bërë tri lojëra në iPad për macet e vogëla – Cat Fishing, Tasty Treasures Hunt dhe Party Mix-Up! Videoja e mëposhtme tregon se si macja mund t’i luajë lojërat. Nëse rast se mendoni se kjo është shaka, Friskies e ka seriozisht. Lojërat ishin krijuar duke përdorur HTML5/CSS3 dhe punojnë edhe në tabletat e tjera, si Android.

Friskies nuk është ndërmarrja e parë që lëshon një lojë në iPad për macet. Ka edhe disa lojëra të tjera, por Frikies është nga të parët që ndërtojnë lojëra të këtilla dhe që vijnë nga ofruesit e ushqimit për kafshë./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Çfarë është Artikulli 13 i ligjit të ri Evropian të të drejtave të autorit?

Lajmet e fundit>