Harduer

Fujifilm prezanton lenten e parë në botë 33mm me hapje f/1

Publikuar , 25 Shtator 2018
0
Fujifilm nuk dha një çmim e as një datë debutimi por tha se lentja është ende në punim. Fujifilm prezanton lenten e parë në botë 33mm me hapje f/1

Fujifilm rpezantoi ditën e sotme lenten më ekstreme prodhuar ndonjëherë: XF33mm F1 R.

Ashtu si emri lë të kuptohet kjo është një lente 33mm me një hapje maksimale prej f/1 dhe autofokus.

Fujifilm nuk dha një çmim e as një datë debutimi por tha se lentja është ende në punim.

Sipas dokumenteve të kompanisë ajo mund të debutojë në 2020-ën.

Fujifilm ofron një varietet lentesh mjaft cilësore në familjen e kamerave X. Ky portofol tashmë posedon lente f/1.4 me kënd të gjerë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Rikthehet aksesi i Wikipedia në Turqi

Tags >

Fujifilm
Lajmet e fundit>