Harduer

Fundi i një epoke, nuk do të ketë më smartfonë BlackBerry

Nga: PCWorld
Publikuar , 22 Shkurt 2022
Gjithashtu BlackBerry dëshiron të distancohet nga e kaluara e prodhuesit të smartfonëve pasi shiti patentat e saj të fundit mobile për 600 milionë dollarë në fillim të muajit Shkurt. Fundi i një epoke, nuk do të ketë më smartfonë BlackBerry

Nuk do të ketë një ringjallje të telefonëve BlackBerry. OnwardMobility, startupi Amerikan zbuloi planet për të lançuar një pajisje BlackBerry 5G në 2020-ën me tastierë fizike.

Megjithatë ditën e sotme kompania tha se do të mbyllte aktivitetin e saj. Edhe pse nuk zbuloi arsyet pas mbylljes, Android Police pak ditë më parë tha se licencimi i ishte anuluar për Onward Mobility.

Gjithashtu BlackBerry dëshiron të distancohet nga e kaluara e prodhuesit të smartfonëve pasi shiti patentat e saj të fundit mobile për 600 milionë dollarë në fillim të muajit Shkurt.

Priv ishte telefoni i parë Android dhe i vetmi i dizajnuar nga vetë BlackBerry përpara se ta licenconte prodhimin tek TCL. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Lojtari profesionist largohet nga Twitch në YouTube Gaming