Harduer

“Fytyra” e telefonit të ri të Facebook-ut

Publikuar , 02 Prill 2013
0
“Fytyra” e telefonit të ri të Facebook-ut

facebookMbase më në fund të gjitha informacionet e dala deri tani janë të vërteta dhe ndoshta telefoni i Facebook do të bëjë së shpejti debutimin e tij.

Pjesëtarët e Politikave të Android raportuan së fundmi se kishin gjet një tip versioni të këtij sistemi operativ të Facebook, tepër misterioz, dhe do ta analizonin.

Një nga gjërat që u zbuluan nga Politikat e Android ishte një dokument ndërto.prop që mesa duket tregon se ROM do të ekzekutohet mbi një telefon të një niveli mesatar HTC.

Kjo pajisje misterioze paraqitet nën emrin e modelit “Myst” dhe ka karakteristika si procesorë me dy bërthama bashkë me një kamera 5-megapiksel.

Telefoni ka si platformë të tijën Android 4.1.2; dhe si linjë është përcaktuar AT&T.

Ndërkohë që grupi po kërkonte mbi kodet e ROM, u zbuluan edhe informacione të tjera.

Aplikacioni i faqes kryesore të HTC mungon, dhe është zëvendësuar nga një aplikacion përshtatshëm i Facebook që karakterizohet nga faqja kryesore e rrjetit social.

Pritet që ky aplikacion të dalë edhe në dyqanin e Google Play dhe nuk do të jetë ekskluzivë vetëm për pajisjet e Facebook-ut.

Në disa raportime specifikimet e kësaj pajisje krahasohen me BlackBerry Z10 dhe mesa duket telefoni nuk është se ofron ndonjë avantazh harduerik.

Ngelet në fakt për të diskutuar nëse realisht ne na nevojitet një telefon i Facebook, dhe nëse po çfarë karakteristikash duhet të ofrojë ky telefon që të tërheq përdoruesit dhe që ata të lënë pajisjet aktuale. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Alibaba i thotë Trump se ne mbështetim markat Amerikane

Tags >

Facebook