Lajmet

G.Skill prezantoi memorjen RAM DDR4 me kapacitet 128 GB dhe frekuencë 3,000 Mhz

Publikuar , 13 Janar 2016
0
G.Skill prezantoi memorjen RAM DDR4 me kapacitet 128 GB dhe frekuencë 3,000 Mhz

ripjaws-v-red-100637748-largeG.Skill sot ka lajme të mira për entuziastët e teknologjisë së harduerëve. Kompania hodhi dritë mbi memorjen RAM të re me kapacitet 128GB DDR4 dhe frekuencë të frikshme prej 3000 Mhz.

Memorja RAM e re i bashkohet linjës së modeleve Ripjaws. Në foton më lart do të vëreni një bord me katër kanale Haswell-E Extreme Edition si dhe proçesorin Intel Core i7-5820K së bashku me setin 128 GB Ripjaws V.

Memorja RAM tejkaloi barrierën 64GB në 2015-tën ndërsa frekuenca 3,000 Mhz është pothuajse dyfishi i memorjeve aktuale DDR3 prej 1666 Mhz. G.Skill nuk zbuloi çmimin po prisni që të kushtojë afro 800 dollarëve. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Twitter ju sugjeron se kujt duhet ti bëni "Unfollow"

Tags >

G.Skill
Lajmet e fundit>