Harduer

Galaxy A8s me kamër frontale nën ekran del në shitje për 450 dollarë

Publikuar , 21 Dhjetor 2018
0
Në pjesën e pasme gjenden tre kamera të rreshtuara ashtu siç Apple bën me iPhone X. Galaxy A8s me kamër frontale nën ekran del në shitje për 450 dollarë

Samsung ishte kompania e parë që prezantoi një telefon me kamër nën ekran. Telefoni u quajt Galaxy A8s dhe për herë të parë u shfaq në dyqanin Kinez online për 450 dollarë.

I prezantuar në fillim të muajit, telefoni vjen me 6 ose 8GB RAM dhe memorie prej 128GB me mundësi për kartat microSD prej 512GB.

Telefoni fuqizohet nga Snapdragon 710 dhe vjen me Android 9 Pie.

Në pjesën e pasme gjenden tre kamera të rreshtuara ashtu siç Apple bën me iPhone X.

Kamera frontale është risia prej 24-megapiksel dhe gjendet poshtë ekranit Infinity-O LCD.

Galaxy A8s është vetëm një test për të parë sesi audienca do të reagojë karshi një telefoni me tre kamera përpara se ky tipar të gjejë vend tek flagshipët.

Telefoni është i disponueshëm në tre ngjyra: blu, zezë dhe argjendtë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Procesori i ri i Samsung mund të kombinohet me teknologji 5G me shpejtësi deri në 7Gbps