Harduer

Galaxy Note 9 i ngjashëm me Note 8-ën

Publikuar , 12 Korrik 2018
0
Lajmi është se Note 9 ndoshta do të jetë shumë si Note 8, ashtu si Galaxy S9 i këtij viti ishte një përmirësim përsëritës i S8. Galaxy Note 9 i ngjashëm me Note 8-ën

Një deklaratë jo zyrtare e Samsung Galaxy Note 9 është postuar në Android Headlines, dhe me sa duket nuk ka shumë për të parë.

Shfaqja tregon vetëm pjesën e përparme të pajisjes dhe nëse është e saktë, Note 9 do të duket pothuajse identik me paraardhësit e tij nga ky këndvështrim. Mbulesa e poshtme mund të jetë paksa e hollë, dhe priza e S Pen mund të jetë pak më e ndritshme me pajisjen, por është e vështirë të thuhet me siguri.

Lajmi është se Note 9 ndoshta do të jetë shumë si Note 8, ashtu si Galaxy S9 i këtij viti ishte një përmirësim përsëritës i S8.

Është e arsyeshme të pritet që Note 9 do të ndjekë S9 në një sensor më të përshtatshëm për të vendosur gjurmë gishtash. Thashethemet janë të shumta në lidhje me nëse mund të integrohet në ekran, por në asnjë mënyrë, nuk duhet të jetë përsëri në anën e kamerës.

Samsung pritet të lancojë Galaxy Note 9 në një event më 9 gusht. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung publikon axhendën, ja kur Android 10 mbërrin tek S10, Note 10 dhe Galaxy A

Lajmet e fundit>