Harduer

Galaxy S10+ i merr kurorën Huawei Mate 20 Pro në performancë

Publikuar , 27 Nëntor 2018
0
Rezultati mund pikët zyrtare të arritura nga Huawei Mate 20 dhe Mate 20 Pro por është më i ulët sesa rezultati i Snapdragon 8150. Galaxy S10+ i merr kurorën Huawei Mate 20 Pro në performancë

Një version i Galaxy S10+ është shfaqur në databazën e AnTuTu duke korrur një rezultat i cili lë në hije telefonin më të mirë të Huawei Mate 20 Pro me procesorin 7 nanometër Kirin 980.

Sipas të dhënave të ruajtura nga AnTuTu, telefoni ka ekran 6.4-inç 2280×1080 piksel dhe fuqizohet nga një çip 8 nanometër Exynos 9820 me 6GB RAM dhe 128GB memorie.

Telefoni postoi një rezultat performance prej 325,076 pikësh.

Rezultati mund pikët zyrtare të arritura nga Huawei Mate 20 dhe Mate 20 Pro por është më i ulët sesa rezultati i Snapdragon 8150.

Galaxy S10+ raportohet të ketë procesor me frekuencë 2.7Ghz. Exynos 9820 ka dy bërthama Exynos M4, dy Cortex-A75 dhe dy Cortex-A55.

Analistët thotnë se ende është një version edhe më i fuqishëm me 12GB RAM dhe ekran Rezultati mund pikët zyrtare të arritura nga Huawei Mate 20 dhe Mate 20 Pro por është më i ulët sesa rezultati i Snapdragon 8150.6.7-inç. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sulm kibernetik ndaj Gjeorgjisë, SHBA dhe Britania fajësojnë Rusinë