Harduer

Galaxy S11 do të ketë kamër 108-megapiksel

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 04 Nëntor 2019
0
Shumica e smartfonëve sot kanë kamera 12 dhe 16-megapiksel. Samsung ka prezantuar një një modul kamere të tillë në Gusht por nunk dihej se kur do të debutojë tek një smartfon i kompanisë. Galaxy S11 do të ketë kamër 108-megapiksel

Flagshipi i ardhshëm i Samsung, Galaxy S11 i cili do të debutojë në fillim të 2020-ës do të vijë me një kamër e cila ka 108-megapiksel sipas burimeve të besueshme të industrisë.

Shumica e smartfonëve sot kanë kamera 12 dhe 16-megapiksel. Samsung ka prezantuar një një modul kamere të tillë në Gusht por nunk dihej se kur do të debutojë tek një smartfon i kompanisë.

Numri më i lartë i megapikselëve nuk do të thotë foto më të mira sepse Apple dhe Google përdorin sensorë 12-megapiksel dhe janë kamerat më të mira në botë të smartfonëve.

Por është softueri i mirë dhe përpunimi i fotove që e bën iPhone 11 dhe Google Pixel 4 kaq të mira sidomos në situata me dritë të pakët.

Megjithatë ndryshe nga Google dhe Apple, Samsung ka zgjedhur harduerin për të ofruar performancë më të lartë të smartfonëve. Samsung thotë se një prej avantazheve më të mëdha të sensorit të 108-megapiksel është pikërisht performanca në dritë të pakët. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Imazhet në Google do të pasurohen me informacione