Harduer

Galaxy S4 është smartfoni i shitur më shpejt në historinë e Samsung-ut

Publikuar , 18 Maj 2013
0
Galaxy S4 është smartfoni i shitur më shpejt në historinë e Samsung-ut

galaxy s4Samsung Galaxy S4 po i afrohet 10 milionë njësive të shitura (pritet që kjo shifër të arrihet javës tjetër).

Kjo do ta bënte modelin e shitur më shpejt në historinë e Samsung-ut.

Këto të dhëna jo edhe aq të detajuara në shifra vijnë nga CEO-ja i kompanisë, J.K.Shin, i cili ka folur mbi smartfonin me reporterët në Korenë e Jugut.

“Kemi shumë besim se do të kalojmë 10 milionë S4 të shitur javës tjetër. Me këto ritme, smartfoni po shitet shumë herë më shpejt se modeli i kaluar, S3,” tha Shin.

Sipas Shin, S4 mund të bëhet shumë shpejt pajisja e parë e Samsung-ut që shet 10 milionë njësi në më pak se një muaj nga debutimi në treg.

Për të bërë një krahasim e për ta kuptuar më mirë, Samsung-ut iu deshën 5 muaj për të shitur 30 milionë Galaxy S3. Më 14 mars, ditën kur u lançua S4 si dhe pothuajse një vit pas lançimit të pajisjes, Samsung-u deklaroi se kishte shitur 50 milionë pajisje S3. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Dështon blerja e HP nga Xerox

Lajmet e fundit>