Harduer

Galaxy Z Flip një hit, shiten të gjitha njësitë

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 20 Shkurt 2020
0
Pajisja e re i bashkohet koleksionit në rritje të këtyre pajisjeve si Galaxy Fold, Motorola Razr, Huawei Mate X dhe Royole FlexPai. Galaxy Z Flip një hit, shiten të gjitha njësitë

Samsung Galaxy Z Flip, telefoni i parë me ekran që paloset prej xhami, është shndërruar në një hit. Gjiganti Korean i elektronikës tha të Mërkurën se telefoni është shitur menjëherë dhe së shpejti do të ofrohet pjesa tjetër ditën e Premte.

Samsung prezanto Galaxy Z Flip javën e kaluar dhe filloi shitjet të Premten për 1,380 dollarë në një numër të kufizuar.

Telefoni, i dyti me ekran që paloset i Samsung, ka një dizajn palosjeje në formë guacke ekrani i të cili është 6.7-inç i hapur.

Pajisja e re i bashkohet koleksionit në rritje të këtyre pajisjeve si Galaxy Fold, Motorola Razr, Huawei Mate X dhe Royole FlexPai.

Përdorimi i xhamit në Flip është një tjetër lajm i mirë për industrinë sepse nuk gërvishtet aq lehtë sa plastika dhe është më rezistentë. Sakaq telefonit i jep një ndjesi premium. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Telefonët më të shitur për këtë vit mund tu surprizojnë