Lajmet

Gjendet i vdekur në banesën e tij bashkëthemeluesi i HQ Trivia dhe Vine

Publikuar , 17 Dhjetor 2018
0
HQ Trivia, një lojë trivia shumë popullore për platformat mobile, humbi disi shkëlqimin këtë vit. Gjendet i vdekur në banesën e tij bashkëthemeluesi i HQ Trivia dhe Vine

Bashkëthemeluesi i HQ Trivia, Colin Kroll, u gjend i vdekur në apartamentin e tij në Nju Jork në moshën 34 vjeçar.

CEO i cili themeloi edhe platformën e videove Vine, u gjet nga policia pasi e dashura e tij kishte kërkuar ta gjenin.

HQ Trivia, një lojë trivia shumë popullore për platformat mobile, humbi disi shkëlqimin këtë vit.

Oficerët e policisë në Nju Jorkut kishin gjetur trupin e tij të pajetë dhe pranë mjete për injektimin e drogës në trup.

Aplikacionin HQ Trivia ai e bashkëthemeloi së bashku me Rus Yusupov.

Aplikacionin tjetër Vine e shiti për 30 milionë dollarë tek Twitter në 2012-ën. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple u gjobit në Francë për ngadalësimin e qëllimshëm të iPhone