Harduer

Gjithçka që duhet të dini rreth iPhone X SE

Publikuar , 06 Maj 2018
0
Sipas thashethemeve, telefoni do të ketë një nivel si iPhone X . Përveç nivelit, SE2 do të ketë edhe Touch ID. Gjithçka që duhet të dini rreth iPhone X SE

Më parë, Apple ka lançuar modelin e saj  SE dhe tani kompania po punon për të hedhur në treg pasuesin e saj.

Tani, zbulimet e reja të iPhone X SE tregojnë se telefoni do të jetë i njëjtë me iPhone X. Për më tepër, telefoni quhet SE2 dhe do të ketë disa funksione të ngjashme me iPhone X.

Sipas thashethemeve, telefoni do të ketë një nivel si iPhone X . Përveç nivelit, SE2 do të ketë edhe Touch ID.

Rrjedhjet e reja të iPhone X SE sugjerojnë se telefoni nuk do të ketë asnjë buton fizik Home. Për më tepër, do të ketë iPhone SE si dizajn me një konfigurim të vetëm të kamerës.

Për më tepër, thashethemet po pohojnë se Apple do të zbulojë linjën e re të iPhone këtë vjeshtë. Zërat e tanishëm sugjerojnë se kompania do të lëshojë tre modele: një model LCD me 6,1 inç, një model OLED me 5.8 inç të ngjashëm me atë aktual të iPhone X dhe një model OLED prej 6.5 inç, tani i njohur me pseudonimi. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Toyota parakalohet nga gjiganti i elektrifikimit si prodhuesi më me vlerë në botë i makinave