Blog

Gmail arrin në 1.5 miliardë përdorues

Publikuar , 28 Tetor 2018
0
I bie që në botë, 1 në 5 njerëz të ketë një postë elektronike Gmail. Gmail arrin në 1.5 miliardë përdorues

Gmail është i stërmadh. Tre vite më parë Google raportoi se platforma kishte 1 miliardë përdorues aktivë.

Tashmë shërbimi shumë popullor i e-mail-it bëri të ditur në Twitter se ka 1.5 miliardë përdorues.

I bie që në botë, 1 në 5 njerëz të ketë një postë elektronike Gmail.

Megjithatë kjo mund të mos jetë aq e vërtetë sepse një përdorues mund të ketë disa adresa Gmail.

Megjithatë kjo shifër mbetet arritje e madhe për Google. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google një plan për të shndërruar aplikacionin e mesazheve të Android në një rival të Instagram dhe Snapchat

Lajmet e fundit>