Lajmet

Google do të bëjë të mundur instalimin e aplikacioneve Android nga rezultatet e kërkimit

Jan 19 2016
0 Shpërndarje
Google do të bëjë të mundur instalimin e aplikacioneve Android nga rezultatet e kërkimit

f3lmi3e5gsi4avocf5haNë të kaluarën nëse kërkonit një aplikacion në motorin e kërkimit të Google, klikimi mbi rezultatet e kërkimit të ridrejtonte tek dyqani i aplikacioneve Play Store.

Por ditën e sotme ca përdorues raportuan se rezultatet e kërkimit që të drejtonin tek Play Store të një aplikacioni çfarë do bëjnë të mundur instalimin e aplikacionit pa patur nevojë të qaseni në dyqanin e aplikacioneve të Google.

Ishte Android Police që vu re ndryshimet e reja ndërsa ky funksionalitet i ri nuk është akoma i disponueshëm gjerësisht. Gjithashtu kjo risi është e mundur vetëm përmes aplikacionit Google dhe jo përmes Chrome apo një shfletuesi tjetër çfarëdo.

Jo të gjithë po përfitojnë nga avantazhet e kësaj risie dhe besohet se është në fazat e para të një implementimi më të gjërë. (PCWorld Albanian)

Lajmet e fundit>