Lajmet

Google do të implementojë një ndërfaqe të re të panelit të njoftimeve në Android N

Publikuar , 04 Mars 2016
0
Google do të implementojë një ndërfaqe të re të panelit të njoftimeve në Android N

android-n-shade-100647841-largeSë bashku me ndryshimin e emërtimit, çdo version madhor i Android sjell edhe disa ndryshime të prekshme në dizajn dhe funksionalitet.

Sipas një raporti të Android Police, Android N mund të sjell disa ndryshime në dizajnin e panelit të njoftimeve me disa shtesa të dobishme. Në fotot e paraqitura është një ndërtim i hershëm i Android N që do të thotë se gjërat mund të ndryshojnë në të ardhmen.

android-n-notifications-100647849-large

Ajo që do të vini re është eksperienca e re e panelit të njoftimeve e cila duket të distancohet nga dizajni në formën e kartave drejt një dizajni të unifikuar. Risia tjetër konsiston tek shkurtesat e cilësimeve që do të jenë më të shumta në numër dhe si rezultat paneli i njoftimeve përbëhet nga disa faqe.

notification-shade-100647850-largePresim që Google të zbulojë më shumë detaje gjatë konferencës së zhvilluesve I/O që do të mbahet në muajin Maj. Me Android Marshmallow, Google thjeshtë shtoi disa funksionalitete ndërsa me Android N gjigandi i motorit të kërkimit ka shansit të implementojë ndryshe në ndërfaqe siç ndodh ne çdo version çdo dy vite. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Edhe Spanja miraton taksën dixhitale

Tags >

Android N