Harduer

Google do të mbajë 10 aktivitete për prezantimin e Pixel 3

Publikuar , 09 Tetor 2018
Tre vite më parë Google vendosi të hynte në tregun e harduerëve ashtu si Apple në mënyrën që të ketë kontroll të plotë mbi performancën e aplikacioneve, sistemin operativ dhe të ardhurat që gjenerojnë. Google do të mbajë 10 aktivitete për prezantimin e Pixel 3

Google do të prezantojë gjeneratën e tretë të telefonit flagship Pixel në 10 aktivitete mediatike në mbarë botën ditën e sotme.

Kompania shpreson që Pixel të shndërrohet një ditë në  një telefon po aq popullor sa Apple iPhone.

Sistemi operativ Android i kompanisë është më i përdorur në industrinë e telefonëve inteligjentë.

Tre vite më parë Google vendosi të hynte në tregun e harduerëve ashtu si Apple në mënyrën që të ketë kontroll të plotë mbi performancën e aplikacioneve, sistemin operativ dhe të ardhurat që gjenerojnë.

Vitin e kaluar Google ka shitur 2.53 milion Pixel 2 dhe Pixel 2 XL, ose 1% e shitjeve në mbarë botën.

Telefoni i parë Pixel u shit në 2.4 milion njësi.

Adoptimi i kufizuar ka bërë që Google të hezitojë me reklamimin e Pixel ashtu si Apple vepron me iPhone në 50 vende të botës.

Pixel 2 dhe 2 XL  u shitën në gjashtë vende të botës: SHBA, Australi, Gjermani dhe France, Britani dhe Indi. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Dëbohen zyrtarisht WeChat dhe TikTok nga Shtetet e Bashkuara