Softuer

Google Docs tani mbështet edhe RAR e ZIP

Publikuar , 15 Korrik 2011
0
Google Docs tani mbështet edhe RAR e ZIP

Mbështetja për arkivat e kompresimit tani mundëson që ju të pranonin lloje të këtilla RAR dhe ZIP në llogarinë tuaj në GMAIL dhe t’i shikoni këto përmbajtje me shfletuesin tuaj pa i shkarkuar në desktop, laptop, celularë të mençur apo tablet.

Arkivat ZIP dhe RAR që janë të ngulitura brenda arkivave tjera gjithashtu mund të hapen. Për shembull, nëse ju keni një skedarë RAR brenda një ZIP atëherë vetëm klikoni në të dhe do ta shihni se çfarë ka. Për më shumë informacione vizitoni Google Blog. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Apple publikon versionin 13.5 të iOS dhe iPadOS