Lajmet

Google eksperimenton me dizajnin e ri të tabeve të Chrome

Publikuar , 25 Prill 2018
0
Shikimi i rrumbullakët i Google në Chrome gjithashtu përputhet me planet e kompanisë për një ndërfaqe të rifreskuar Gmail, e cila duhet të jetë online shumë shpejt. Google eksperimenton me dizajnin e ri të tabeve të Chrome

Google po punon për një rifreskim të dizajnit të logos së Chrome. Gjigandi i kërkimit ka filluar testimin e dizajnit Chrome në zhvilluesit më të fundit në shfletuesin e uebit, duke i lejuar të gjithë të marrin një vështrim të hershëm në atë që po eksperimenton Google.

Shtesa më e dukshme është një bar i ri adresash me skeda të rrumbullakosura, që duken mjaft të shëmtuara në versionin desktop të Chrome. Qoshet e rrumbullakuara të Google në skeda duken shumë më tepër si dizajni i vjetër i Firefox-it dhe shumë të ndryshme nga skedat aktuale të formës së trapezit të gjetur në versionin ekzistues të Chrome.

Google gjithashtu ka publikuar një dokument në kuadër të Dizajnit të Materialit, i cili titullohet një “Reflektimi i Dizajnit të Materialeve” në vend të “Dizajni i Materialit 2” që tregon se nuk po prodhon një logo të re por po qëndron tek ekzistuesja duke bërë modifikime.

Përditësimi duket se përputhet me ndryshimet që Google bën me Chrome kështu që është më prekëse krahas OS Chrome. Shikimi i rrumbullakët i Google në Chrome gjithashtu përputhet me planet e kompanisë për një ndërfaqe të rifreskuar Gmail, e cila duhet të jetë online shumë shpejt.

Google po mban konferencën e saj të zhvilluesve të I/O në fillim të majit dhe kompania pritet të hollësojë më tej projektin e saj të Material Design Refresh, i cili ka gjasa të bëjë rrugën e tij për produkte shumë më tepër sesa vetëm Gmail dhe Chrome. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google ka një projekt misterioz për video lojërat

Lajmet e fundit>