Lajmet

Google feston 20 vjetorin e Google News me një dizajn të ri

Nga: PCWorld
Publikuar , 22 Qershor 2022
Kompania ka shtuar edhe kontrollin e fakteve. Google News tashmë tregon burimin ngjitur me titullin e lajmit. Google feston 20 vjetorin e Google News me një dizajn të ri

Google News mbushi 20 vite sot dhe për të festuar këtë arritje do të sjellë një ridizajnim madhor që reflekton prioritetet në ndryshim të gazetarisë.

Ndryshimi i aplikacionit desktop i jep prioritet lajmeve të rëndësishme. Përveç historive kryesore dhe lajmeve të personalizuara, ekziston një fokus në lajmet lokale.

Ky seksioni më në fund do të vihet në krye të faqes dhe ju mund të shtoni vendndodhje të shumta në mbulimi rreth një qyteti nuk mjafton.

Kompania ka shtuar edhe kontrollin e fakteve. Google News tashmë tregon burimin ngjitur me titullin e lajmit.

Është shumë herët për të dhënë nëse ridizajnimi do të jetë një sukses. Lajmet lokale kanë prioritet më të lartë se në të kaluarën.

Pamja e re është më e pastër dhe modern. Në teori më shumë njerëz duhet të vizitojnë qendrën e Google për lajmet sesa Apple News. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Bashkimi Evropian dhe Britania akuzojnë Rusinë për sulmin kibernetik kundër rrjetit satelitor të Ukrainës