Blog

Google fsheh një “Fidget Spinner” virtual në rezultatet e kërkimit

Publikuar , 20 Qershor 2017
0
Për të përdorur fidget spinner-in virtual, duhet të kërkoni për fjalën “spinner” dhe do të shfaqet menjëherë. Google fsheh një “Fidget Spinner” virtual në rezultatet e kërkimit

Mania e “Fidget Spinner” si duket ka prekur edhe Google. Përdoruesit e rrjetit social Reddit kanë mësuar se gjigandi i interneti fsheh një fidget spinner virtual në rezultatet e kërkimit por du duhet togëfjalëshi i duhur për ta kërkuar.

Për të përdorur fidget spinner-in virtual, duhet të kërkoni për fjalën “spinner” dhe do të shfaqet menjëherë.

Spinner-i do të shfaqet jo vetëm në platformat desktop por edhe ato mobile. Por nuk funksion me të gjithë shfletuesit dhe ai që ka fatin padyshim është Chrome.

Për ta aktivizuar mjafton të klikoni butonin e madh “Spin” dhe çdo gjë shkon ashtu siç e keni menduar. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple dhe Google nën presion për të hequr aplikacionin e gjurmimit të femrave në Arabinë Saudite

Lajmet e fundit>