Harduer

Google Glass nuk do të ju lërë të humbisni më thirrje telefonike

Publikuar , 30 Prill 2014
0
Google Glass nuk do të ju lërë të humbisni më thirrje telefonike

glass-earbudGoogle nuk ka mbaruar me përditësim të syzeve Glass gjatë muajit prill vetëm për shkak të daljes së përditësimit KitKat. Kjo kompani po lëshon një veçori tjetër këtë javë që do të duhet të jetë gjë e rëndësishme për ata që bëjnë shpesh thirrje telefonike, ose që fotografojnë shpesh.

Më nuk do të humbisni një thirrje telefonike vetëm për shkak se Glass ka marrë kontrollin e audios; pajisja që vendoset në kokë është tani mjaftueshëm e mençur që të bëjë dërgimit e zërit në telefonin tuaj kur e përdorni atë për të bërë një bisedë.

Tani do të jetë po ashtu e mundur që të bëhet ruajtja e fotografive dhe videove kur jeni larg WiFi-së dhe tani mund t’i fshini ato pamje nga kohështrirja juaj me një zë komandues për të përshtatur aplikacionet e palës së tretë. Nuk është mjaft e qartë se kur do të vijë përditësimi, por ai do të duhet të sjell një valë të rëndësishme për poseduesit e rinj të Glass. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Karta e kreditit e Apple nuk mund të mbahet në portofol as në xhepin e pantallonave xhins

Lajmet e fundit>