Lajmet

Google Keep është përditësuar me aftësinë për të kërkuar tekst në imazhe

Publikuar , 04 Prill 2014
0
Google Keep është përditësuar me aftësinë për të kërkuar tekst në imazhe

Screen-Shot-2014-04-03-at-11.37.45Google po lëshon një përditësim për rivalin e Evernote, Keep, që prezanton aftësinë për të kërkuar tekst në fotot e ngarkuar në shërbimin e lartpërmendur. Ndërsa Evernote e ka pasur këtë veçori për një kohë të gjatë, është zbuluar se implementimi i Google, lokalizonte tekstin në imazhe menjëherë.

Evernote, nga ana tjetër, iu është dashur disa minuta pasi të dhënat sinkronizoheshin për të indeksuar imazhet që janë testuar. Kjo e thënë ndryshe, Keep nënvizon frazën e kërkuar në imazhet që shfaqen pas kërkimit.

Përditësimi është live në aplikacionet e Chrome dhe në Android, megjithëse gradualisht do të kemi një lëshim të plotë për të gjithë, kështu që qëndroni në kontakt nëse akoma nuk e keni marrë këtë version për të përfituar edhe veçoritë e reja që ofron. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Debuton Android 10 për Galaxy Note 10

Tags >

Google