Harduer

Google konfirmon datën e debutimit të Pixel 3

Publikuar , 07 Shtator 2018
0
Vetë ftesa nuk thotë shumë përveç datës së aktivitetit që do të mbahet më 9 Tetor. Google konfirmon datën e debutimit të Pixel 3

Flagshipët e ardhshëm të Google, Pixel 3 dhe Pixel 3 XL, vetëm një sekret nuk janë më edhe pse debutimi i tyre është të paktën një muaj larg.

Ditën e Enjte Google dërgoi ftesa tek një aktivitet me titull “Made by Google” ku prite lançimi i përgjigjes së kompanisë ndaj Note 9 dhe iPhone të rinj.

Vetë ftesa nuk thotë shumë përveç datës së aktivitetit që do të mbahet më 9 Tetor.

Pixel 3 sipas spekulimeve vjen me procesor Snapdragon 845, 4GB RAM, kamër 12-megapiksel dhe ekran 5.5-inç.

Modeli më i madh Pixel 3 XL thuhet e do të ketë ekran 6.71-inç dhe 6GB RAM. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google lançon abonimet për katalogje aplikacionesh