Lajmet

Google lançoi një aplikacion për podcastet

Publikuar , 20 Qershor 2018
0
Por me ditën e sotme e gjitha do të ndryshojë me aplikacionin Google Podcasts në Android. Google lançoi një aplikacion për podcastet

Në ditët e para të Android, Google lançoi një aplikacion podcast quajtur Listen.

Megjithatë nuk pati suksesin e pritur dhe u shua në 2012-ën. Që nga ajo ditë Google pretendonte se podcastet nuk ekzistojnë.

Më pas shtoi një funksion në Play Music dhe Google Assistant vitin e kaluar. Ende Google i mungonte një aplikacion i posaçëm.

Por me ditën e sotme e gjitha do të ndryshojë me aplikacionin Google Podcasts në Android.

Ende duke qenë se është në fazat e para, nuk ka ato funksionalitete që disponon Pocket Casts.

I lidhur me aplikacionin Google dhe Google Assistant, përmbajtjet sinkronizohen automatikisht mes pajisjeve.

Sipas Google, mëse 2 milion podcaste janë dëgjuar në debutimin e aplikacionit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Microsoft prezanton një telefon me ekran që paloset