Lajmet

Google lançoi një aplikacion të ridizenjuar të shërbimit të pagesave Wallet

Publikuar , 03 Nëntor 2016
0
Google lançoi një aplikacion të ridizenjuar të shërbimit të pagesave Wallet

screen-shot-2016-11-01-768x360Me prezantimin e Android Pay, shërbimi aktual i pagesave të Google, Wallet, pësoi disa ndryshime drastike gjatë muajit Maj të vitit të kaluar. Android Pay u vendos në fokus të platfomave virtual të pagesave duke konkurruar në mënyrë të drejtpëdrejtë me Samsung Pay dhe Apple Pay.

Ndërsa Google Wallet u shndërruar në një aplikacion nëpërmjet të cilit përdoruesit mund të dërgojnë dhe marrin para brenda pak minutave. Ndërsa sot ekipi i zhvilluesve të Google Wallet sapo prezantoi aplikacionin e ri në ueb.

Kjo lëvizje e re e vendos shërbimin në kurs “përplasjeje” me PayPal dhe Venmo. Tashmë shërbimin i transfertës së parave të Google lehtësisht mund të matet me atë PayPal në mos më mirë.

Që të dy shërbimet janë intuitive, të sigurta dhe të lehta për tu përdorur por Wallet ka një avantazh, transferon paratë në llogarinë tuaj bankare. Ueb aplikacioni është i thjeshtë dhe rrethohet nga elementët e dizajnit material. Thjesht vendosni shumën dhe klikoni butonin “Send”. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Koreja e Veriut ka vjedhur 2.2 miliardë dollarë në sulme kibernetike thotë OKB

Tags >

Google