Lajmet

Google lançon widgets të Gmail për iPhone

Nga: PCWorld
Publikuar , 20 Nëntor 2020
Google është duke punuar edhe në widgets për Google Calendar dhe Chrome. Google lançon widgets të Gmail për iPhone

Kur iOS 14 debutoi në Shtator, Google ishte ndër zhvilluesit e parë të jashtëm që erdhi me një widget për ndërfaqen e re të iPhone dhe iPad. Tani kompania lançoi widget për Gmail, Drive dhe Fit.

Widgets e reja janë më të dobishme. Në rastin e Google Fit jo vetëm që dtregon progresin e bër ditor të hapave por edhe aktivitetin javor.

Ndërsa ajo e Gmail bën me të vërtetë punë. Përdoruesit mund të kërkojnë e-mail, të fillojnë një të ri dhe të shohin numrin e e-maileve të palexuara.

Google është duke punuar edhe në widgets për Google Calendar dhe Chrome. I pari tregon takimet që keni dhe i dyti të kërkoni një URL, të hapni një tab në modalitetin privat, të bëni kërkim zanor dhe të skanoni një kod QR.

Widgets e Gmail, Drive dhe Fit mund ti shtoni në ekranin e iPhone dhe iPad nga dita e sotme. Calendar do të vijë javët e ardhshme ndërsa Chrome vitin e ardhshëm. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Statistika të thjeshta që tregojnë kontrollin e lartë të gjigantëve të teknologjisë mbi internetin