Lajmet

Google lançon zyrtarisht Gmail-in e ri

Publikuar , 25 Prill 2018
0
Përdoruesit do të ftohen të provojnë dizajnin e ri i cili nuk do të aktivizohet vetvetiu. Google lançon zyrtarisht Gmail-in e ri

Shërbimi më popullor në botë e-mail-it sot mori një përditësim masiv.

Google vendosi të publikonte zyrtarisht ndryshimet vizuale që pamë të publikoheshin në fillim të këtij muaji së bashku me funksionet e avancuara dhe e-mail-et që vetëfshihen.

Gmail i ri fillon debutimin në mbarë botën ditën e sotme dhe do të realizohet në disa faza dhe jo të gjithë përdoruesit do të marrin përditësimet menjëherë.

Përdoruesit do të ftohen të provojnë dizajnin e ri i cili nuk do të aktivizohet vetvetiu.

Google thotë se dizajni i ri vjen për të rritur produktivitetin dhe sigurinë e shërbimit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Apple nuk do të lejojë më lançimin e versioneve madhore të iOS me probleme