Lajmet

Google lëshon aplikacionin për kërkim me zë në Chrome (Video)

Publikuar , 28 Nëntor 2013
0
Google lëshon aplikacionin për kërkim me zë në Chrome (Video)

chrome_large_verge_medium_landscapeGoogle ka sjell veçorinë e shkëlqyer të kërkimit me zë të Moto X në desktop.

Me shtojcën Google Voice Search Hotword, përdoruesit tani mund të thonë “OK, Google” për t’i thënë shfletuesit që të kërkojë për çdo gjë, duke përfshirë matje, parashikimin e motit dhe udhëzime.

Aplikacioni për momentin është në versionin beta dhe mund të shkarkohet nga dyqani i aplikacioneve për Chrome. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”oNBBijn4JuY”]

LEXO EDHE:  AMA: 80% e popullsisë ka akses në transmetime dixhitale

Lajmet e fundit>