Lajmet

Google Maps ju lejon të bëni sondazhe me miqtë në lidhje me restorantet që mund të zgjidhni

Publikuar , 26 Shtator 2018
0
Grupi do të jetë në gjendje të shohë vendndodhjet relative të secilit destinacion në aplikacionin ose shfletuesin e tyre dhe ata mund të votojnë dhe Google do të mbajë rezultatin. Google Maps ju lejon të bëni sondazhe me miqtë në lidhje me restorantet që mund të zgjidhni

Karakteristika e planifikimit të grupit për Google Maps nga Google, të cilën kompania e njoftoi në Google I / O 2018 në Maj, tani po publikohet për përdoruesit.

Ky funksion lejon përdoruesit të krijojnë një listë të ngushtë të restoranteve ose destinacioneve të tjera që mund të ndahen me miqtë në mënyrë që ata të mund të votojnë.

Ju mund ta përdorni funksionin duke shtypur çdo vend të caktuar për ta përfshirë në një listë të shkurtër, e cila pastaj mund të ndahet me miqtë.

Grupi do të jetë në gjendje të shohë vendndodhjet relative të secilit destinacion në aplikacionin ose shfletuesin e tyre dhe ata mund të votojnë dhe Google do të mbajë rezultatin.

Anëtarët e grupit gjithashtu janë të lirë të shtojnë sugjerimet e tyre. Planifikimi i grupit ishte vetëm një nga tiparet e reja që Google njoftoi për hartën e saj të navigimit. Përditësimi është në dispozicion duke filluar nga sot në iOS dhe Android. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  iPhone 12 do të kushtojë më pak sesa kemi menduar