Lajmet

Google Maps tregon qendrat e vaksinimit

Nga: PCWorld
Publikuar , 27 Janar 2021
Opsioni i ri i në Google Maps dhe Search do të jetë i disponueshëm fillimisht në mëse 40 vende të botës. Vende të tjera do të shtohen në javët në vijim. Google Maps tregon qendrat e vaksinimit

Vaksina e Covid-19 ka filluar të ofrohet në mbarë botën. Megjithatë një shqetësim për njerëzit ka qenë se ku janë qendrat e vaksinimit.

Për këtë ka menduar Google dhe vendosur të tregojë qendrat e vaksinimit në Google Maps dhe Google Search.

Vaksina mbetet shpresa kryesore për ti dhënë fund pandemisë së Covid-19. Në një postim në blog CEO i Google Sundar Pichai kishte thënë se kompania planifikon të ndihmojë në ofrimin e vaksinën por edhe 150 milionë dollarë për promovimin e saj duke e bërë më të thjeshtë gjetjen e saj lokalisht.

Opsioni i ri i në Google Maps dhe Search do të jetë i disponueshëm fillimisht në mëse 40 vende të botës. Vende të tjera do të shtohen në javët në vijim.

Sipas motorit të kërkimit, kërkimet rreth vaksinës janë 5-fishuar që nga fillimi i 2021. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Super smartfoni i Asus me 18GB RAM vjen në Evropë