Lajmet

Google Maps vjen në mbështetje të restoranteve

Nga: PCWorld
Publikuar , 07 Prill 2020
0
Google lançoi disa ndryshime në aplikacionin Andorid dhe iOS që nxjerrin në pah restorantet me një shërbim dërgese. Google Maps vjen në mbështetje të restoranteve

Aplikacioni Google Maps është i dobishëm edhe për të porositur diçka për të ngrënë ndërsa jemi të izoluar për shkak të koronavirusit.

Google lançoi disa ndryshime në aplikacionin Andorid dhe iOS që nxjerrin në pah restorantet me një shërbim dërgese.

Aplikacioni nuk ju lejon të porositni ushqim vetëm nëse është integrim falas i shërbimit të dërgesave por nga ana tjetër siguron informacione të dobishme gjatë kësaj pandemie.

Opsioni është i disponueshëm për të gjithë nga dita e Hënë. Ky ndryshim është një përkujtues gjithashtu se jeni të izoluar dhe se nuk mund të vizitoni shumë vende.

Së fundi është një mundësi e mirë për të mbështetur restorantet shumica e të cilave po kalojnë një krizë të paprecedent si pasojë e pandemisë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Evropa i var shpresat tek aplikacionet për të luftuar koronavirusin