Analiza

Google mund largojë linjën Nexus në favor të programit Android Silver

Publikuar , 17 Maj 2014
0
Google mund largojë linjën Nexus në favor të programit Android Silver

screen_shot_2014-05-09_at_10.52.09Nëse ju po prisni që Google të prezantojë Nexus 6, @evleaks ka disa lajme shumë të këqija për ju. Në disa cicërima në Twitter, evleaks sugjeron se Google do të braktisë linjën e saj të pajisjeve Nexus për ti dhënë përparësi programit të saj Android Silver. Kjo hipotezë ka disa muaj që po qarkullon, por cicërimat e evleaks e bëjnë edhe më të besueshme këtë gjë.

Informacioni i raportuar në muajin prill se Android Silver do të shërbejë si një program për Top smartfonët Android që kanë disa specifika të veçanta si aplikacione të limituara apo dhe përditësime të kufizuara.

Ajo çfarë Google po mundohet të bëjë është të ofrojë eksperienca më të mia në disa smartfon premium Android që do të thotë edhe zhvillimi i disa veçorive premium në këto pajisje. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Një prej bursave më të mëdha në botë humbet 40 milionë dollarë në Bitcoin

Lajmet e fundit>