Lajmet

Google mund të publikojë një seri të re të kontrolleve Android për t’ju ndihmuar të menaxhoni përdorimin e telefonit

Publikuar , 08 Maj 2018
0
CEO i Google, Sundar Pichai mund të flasë për temën e përgjegjësisë në fjalimin e tij, tha Post, dhe kjo mund të jetë reflektuese e sfidave të vazhdueshme të industrisë së teknologjisë për mbrojtjen e të dhënave personale. Synimi kryesor i vitit të kaluar u përqendrua në AI. Google mund të publikojë një seri të re të kontrolleve Android për t’ju ndihmuar të menaxhoni përdorimin e telefonit

Google mund të njoftojë një grup të ri të kontrolleve të Android nesër në konferencën vjetore të zhvilluesit që do të ndihmojë individët dhe familjet të menaxhojnë sa kohë po shpenzojnë për pajisjet mobile, raporton The Washington Post.

Nuk është hera e parë që Google ka krijuar kontrolle për monitorimin e përdorimit të telefonit. Google tashmë ofron një sërë mjetesh të kontrollit familjar të quajtur Lidhja familjare, të cilat i lejojnë prindërit të kufizojnë kohën e përdorimit të aplikacionit të fëmijëve të tyre dhe pajisjet e bllokimit në distancë.

Njoftime të tjera që Post ka thënë se  priten në konferencën I / O të Google nesër,përfshijnë një përditësim të Asistentit të Google që do ta bëjë atë më interaktive dhe mjete të reja për botuesit për të ndihmuar në tërheqjen e rezultateve të besueshme të kërkimit. Raporti është i paqartë në detaje.

CEO i Google, Sundar Pichai mund të flasë për temën e përgjegjësisë në fjalimin e tij, tha Post, dhe kjo mund të jetë reflektuese e sfidave të vazhdueshme të industrisë së teknologjisë për mbrojtjen e të dhënave personale. Synimi kryesor i vitit të kaluar u përqendrua në AI.

Google do të vazhdojë të theksojë AI deri në një farë mase, duke pasur parasysh atë që arrin në zhvillimin e Asistentit dhe algoritmet e kërkimit. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  A duhet ta instaloni iOS 13.5?