Lajmet

Google mund të sjell së shpejti “Netflixin e lojërave”

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 28 Tetor 2019
0
Google mund të sjell së shpejti “Netflixin e lojërave”

Google është duke planifikuar që të hyjë fuqishëm në botën e lojërave.

Gjiganti i kërkimit mund të vijë me një shërbim që faqet e specializuara të teknologjisë e shohin si “Netflix për lojëra”.

Njoftimi zyrtar nga Google mund të vijë jo më larg se një muaj, pasi kjo kompani ka paralajmëruar një konferencë për lojërat të quajtur “Game Developers Conference”, transmeton KosovaPress.

Ky projekt që është zbuluar rastësisht, ka ende shumë enigma rreth tij dhe duhet të priten detaje të tjera nga vet Google.

Ajo çfarë raportojnë mediat është se Google mund të dalë më një çmim më të lirë se konzola Xbox i Microsoftit apo edhe PlayStation i Sonyt.

LEXO EDHE:  Fitimi i Google bie ndjeshëm në tre mujorin e tretë të 2019