Harduer

Google Nexus Prime sfidon iPhone 5 në tetor

Aug 20 2011
0 Shpërndarje
Google Nexus Prime sfidon iPhone 5 në tetor

Raporti i shkruar nga jangiyoung thotë që telefoni do të fuqizohet nga një çip TI OMAP4460 dhe do të vijë me një paraqitje Super AMOLED Plus HD.

Sikur kundërshtarët e tanishëm, SoC është i bazuar në Cortex A9 por ofron një PowerVR SGX540, në vend të zgjidhjeve grafike si Nvidia ose ARM.

Për më tepër, OMAP4460 vjen me dy bërthama Cortex-M3 që ia mundësojnë Cortex-A9  shkarkimin e  më pak çështjeve të ndjeshme si ofertë për të përmirësuar efikasitetin e fuqisë.

Electronic times shrkuarn që ekrani i Prime do të përdorë një panel 4.5 inçësh me një ndërfaqe PenTile; ekrani Super AMOLED Plus HD ka mundësi të vijë nga Samsung dhe është me përmasa 1280×720 (me raport të ekranit 1.77:1, që paraqet minimumin për të qenë me cilësi HD./pcworldalbanian

Lajmet e fundit>