Lajmet

Google përditëson aplikacionin Maps në iOS, ofron më shumë informacion

Publikuar , 09 Tetor 2016
0
Google përditëson aplikacionin Maps në iOS, ofron më shumë informacion

gsmarena_001Google ka përditësuar aplikacionin e hartave, Maps, në iOS duke e dërguar versionin në 4.23.0. Në mesin e shumë ndryshimeve përditësimi sjell veçorinë e ngarkimit të fotove gjatë dërgimit të përshtypjeve dhe vlerësimeve.

Në momentin që po jepni vlerësimin për një vend do të keni mundësi të ngarkoni foto. Aplikacioni do të ofrojë gjithashtu përshkrime më të detajuara madje të kushteve atmosferike.

Një tjetër risi e këtij versioni janë ridizenjimi i “Widgets” po pa ndryshime në funksionalitet. Aplikacioni mund të shkarkohet në çdo paisje Apple me iOS 8 ose më shumë. (PCWorld Albanain)

LEXO EDHE:  Google u jep përdoruesve të Chrome një arsye më tepër për të qëndruar

Tags >

Google