Lajmet

Google përditëson më fund aplikacionin Inbox për iPhone X

Publikuar , 06 Korrik 2018
0
Në mënyrë efektive, ky përditësim thjesht heq shiritat e zinj në pjesën e sipërme dhe të poshtme të ekranit, kështu që i përshtatet më natyrshëm ekranit të iPhone X.   Google përditëson më fund aplikacionin Inbox për iPhone X

Pas afërsisht nëntë muajsh që nga dalja e iPhone X me ekran të plotë të Apple, Google ka përditësuar më në fund Inbox për aplikacionin e tij të email për të mbështetur pajisjen. Në një përditësim prej 144MB të publikuar sot nga App Store, Google thotë se Inbox tani mbështet variantin më të çmuar të iPhone të Apple.

Në mënyrë efektive, ky përditësim thjesht heq shiritat e zinj në pjesën e sipërme dhe të poshtme të ekranit, kështu që i përshtatet më natyrshëm ekranit të iPhone X.

Për muaj me radhë, përdoruesit janë ankuar për mungesën e mbështetjes, dhe Google e pranoi se po punonte me të në Prill pas ridizenjimit të Gmail. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me faktin se Google është duke dëgjuar përdoruesit të cilët kanë qenë duke kërkuar  mbështetje të Inbox për muaj.

Përkundrazi, ka të ngjarë që kompania të jetë në përputhje me kërkesat e reja të Apple për iOS 11, që “të gjitha përditësimet e aplikacionit iOS të dorëzuara në App Store duhet të ndërtohen me iOS 11 SDK dhe duhet të mbështesin ekranin Super Retina të iPhone X. ”

Megjithatë, është mirë të shohësh versionin iOS të Inbox që të fitojë dashurinë që meriton, edhe nëse tiparet kryesore të tij mungojnë, si një pamje” all inboxes”, të cilën e ka në Android. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Operatorët celularë pothuajse dyfishojnë çmimet e paketave javore

Lajmet e fundit>