Biznes

Google po krijon fshehurazi një startup të lojërave sociale të quajtur Arcade

Publikuar , 03 Maj 2018
0
Lojërat mund të përfshijnë disa elementë trivia. Google konfirmoi ekzistencën e Arcade në Bloomberg, por nuk dha detaje të tjera përveç se projekti ishte "i fokusuar në lojëra të mobile me miqtë". Google po krijon fshehurazi një startup të lojërave sociale të quajtur Arcade

Google mendohet se po ndihmon sipërmarrësin e ri të teknologjisë Michael Sayman të ndërtojë dhe të lanciojë një startup të lojrave sociale. Bloomberg raporton se projekti – i quajtur Arcade – nuk do të jetë i lidhur me ndonjë rrjet social ekzistues; në vend të kësaj, përdoruesit do të krijojnë llogari bazuar në numrin e tyre të telefonit.

Lojërat mund të përfshijnë disa elementë trivia. Google konfirmoi ekzistencën e Arcade në Bloomberg, por nuk dha detaje të tjera përveç se projekti ishte “i fokusuar në lojëra të mobile me miqtë”.

Pra, ndërsa kjo tingëllon si një përpjekje jashtëzakonisht e rilindur, duket se Google po merr indicie nga loja e live trivia HQ. Këto sesione të vogla mund të arrijnë miliona përdorues dhe kanë krijuar takime sociale në botën reale ku kolegët, miqtë dhe familjet mblidhen së bashku për një lojë.

Bloomberg thotë se Google nuk do ta lidhë Arcade me një platformë specifike sociale, sepse loja do të krijojë vendndodhjen e vet për përdoruesit, të cilat HQ-ja demonstron se mund të punohet shumë mirë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Problem sigurie me WhatsApp, 1 miliard përdorues duhet të përditësojnë aplikacionin

Tags >

Google