Lajmet

Google po zhvillon një aplikacion eksperimental podcast të quajtur Shortwave

Publikuar , 22 Gusht 2018
0
"Ashtu si projektet e tjera brenda Zonës 120, është një eksperiment shumë i ri kështu që nuk ka shumë hollësi për të ndarë për momentin." Google po zhvillon një aplikacion eksperimental podcast të quajtur Shortwave

Një njësi eksperimentale brenda Google ka zhvilluar në heshtje një aplikacion të ri për zbulimin dhe luajtjen e podcasteve.

I quajtur “Shortwave”, aplikacioni i ri u zbulua nga një regjistrim i markës tregtare të paraqitur më poshtë, që përshkruan se” lejon përdoruesit të kërkojnë, aksesojnë dhe luajnë skedarë dixhitalë audio dhe të ndajnë lidhjet në skedarët audio”.

Asgjë në regjistrimin e markës nuk specifikon llojin e audios që arrihet, por një përfaqësues i Google tha se fokusi i aplikacionit ishte në përmbajtjen e fjalëve të folura.

Në një reagim, një zëdhënës i Google tha se aplikacioni ishte duke u zhvilluar nga inkubatori i zonës 120 të kompanisë , dhe theksoi se nuk ka lidhje me produktet ekzistuese të Google.

“Një nga projektet e shumta që ne po punojmë brenda Zonës 120 është Shortwave, e cila ndihmon përdoruesit të zbulojnë dhe të konsumojnë audio me fjalë të folura në mënyra të reja”, tha zëdhënësi.

“Ashtu si projektet e tjera brenda Zonës 120, është një eksperiment shumë i ri kështu që nuk ka shumë hollësi për të ndarë për momentin.”

Google nisi aplikacionin aktual Android të podcasteve në Qershor, duke përfshirë sinkronizimin ndër-pajisje dhe një integrim të thellë me Google Assistant. Është e paqartë se si Shortwave  do të ndryshojë nga ai aplikacion, megjithëse ka të ngjarë që të dy janë zhvilluar në izolim. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

Tags >

Shortwave
Lajmet e fundit>