Lajmet

Google publikoi imazhet e Android 7.0 Nougat për disa paisje Nexus

Publikuar , 26 Gusht 2016
0
Google publikoi imazhet e Android 7.0 Nougat për disa paisje Nexus

Nexus-4-800x533Google publikoi versionin final të Android 7.0 Nougat vetëm dy ditë më parë pas 9 muajsh testime publike. Përdoruesit e një prej modeleve Nexus së shpejti do të kenë mundësi ta shkarkojnë madje për disa që në këtë moment.

Android Nougat 7.0 do të dërgohet në faza tek telefonët dhe tabletët Nexus. Përdoruesit kanë dy opsione, ose ta shkarkojnë manualisht ose të presin për përditësimin OTA. E para do tu kushtojë përdoruesve të gjithë të dhënat që gjenden në telefonët dhe tabletët e tyre ndërsa e dyta do të jetë një përditësim normal.

Që të dy metodat kërkojnë përdorimin e komandave adb dhe mjeteve fastboot. Mëposhtë keni të listur gjendjen e përditësimit në Android 7.0 Nougat të telefonëve Nexus:

General Mobile 4G, i cili është një telefon Android One, do të marrë përditësimin Nougat nga Google por zyrtarisht nuk është pjesë e programit Nexus prandaj nuk listohet në faqen e shkarkimeve. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Videot 8K në Galaxy S20 zënë 600MB për minutë

Tags >

android