Blog

Google publikon listën e aplikacioneve dhe lojërave më popullore të vitit

Publikuar , 04 Dhjetor 2017
0
Google publikon listën e aplikacioneve dhe lojërave më popullore të vitit

Google publikoi listën e aplikacioneve, lojërave dhe përmbajtjeve të tjera më popullor të vitit në Google Play.

Super Mario Run ishte loja e re më e shkarkuar e vitit. Google nuk dha informacione se saherë është shkarkuar por sipas të dhënave të Nintendo bëhet fjalë për 200 milion shkarkime në Android dhe iOS që nga debutimi në Dhjetor të 2016-ës.

Listën e plotësojnë: Bubble Witch 3 Saga, Magic Tiles 3, CATS: Crash Arena Turbo Stars dhe Ballz.

Sa i takon filmave, Moana ishte më e shkarkuara. Game of Thrones ishte shfaqja televizive më e ndjekur ndërsa kënga Humble e Kendrick Lamar ishte më e pëlqyera.

Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters ishte aplikacioni më i shkarkuar. Ja listat:

Aplikacionet e reja më popullore të 2017-ës:

Lojërat e reja më popullore të 2017-ës:

Këngët më të dëgjuara të 2017-ës:

Filmat më të shikuar të 2017-ës:

Shfaqjet televizive më të ndjekura të 2017-ës:

Librat më të lexuar të 2017-ës:

LEXO EDHE:  Një startup dërgoi internet me shpejtësi të lartë për herë të parë në Arktik