Lajmet

Google publikon listën e aplikacioneve, lojërave, shfaqjeve televizive dhe filmave më popullorë

Publikuar , 03 Dhjetor 2018
Për herë të parë Google shtoi një kategori të re “Fan Favorite” ku përdoruesit mund të votojnë lojën, aplikacionin, filmin dhe shfaqjen e preferuar. Google publikon listën e aplikacioneve, lojërave, shfaqjeve televizive dhe filmave më popullorë

Është fundi i vitit dhe kompanitë kanë bërë gati listat e shërbimeve dhe produkteve më të mira të vitit.

Google si gjithnjë është ndër të parët që publikon këto lista. Konkretisht dyqani i aplikacioneve Google Play vendosi të ndajë aplikacionet, lojërat, filmat, shfaqjet televizive dhe librat më popullor të 2018-ës.

Bazuar në rezultatet e Google Play në Android, aplikacioni më popullor ishte Learn 31 new languages ndërsa loja më popullore PUBG shkruan PCWorld.al.

Për herë të parë Google shtoi një kategori të re “Fan Favorite” ku përdoruesit mund të votojnë lojën, aplikacionin, filmin dhe shfaqjen e preferuar.

Youtube TV ishte aplikacioni më i preferuar ndërsa Avengers:Infinity War filmi më i pëlqyer.

Ja lista e aplikacioneve, filmave, lojërave dhe shfaqjeve të vitit:

Loja e vitit 2018

Fan Favorites of 2018

Aplikacioni i vitit 2018

Pesë filmat e vitit 2018

5 shfaqjet televizive të vitit 2018

5 librat elektronik të vitit 2018

5 audio librat e vitit 2018

LEXO EDHE:  Lëvizja e Google intensifikon betejën Intel-AMD