Lajmet

Google ridizajnon faqen e logimit në Gmail

Publikuar , 20 Tetor 2013
0
Google ridizajnon faqen e logimit në Gmail

googleeeGoogle ka vendosur të ridizajnojë faqen e logimit të postës elektronike Gmail. Tashmë forma e aksesit të llogarisë është e vendosur në qendër të faqes ueb. Përdoruesit mund të venë re se dizajni i ri është i ngjashëm me atë të aplikacionit mobil të Gmail.

google1Përveç përditësimit të dizajnit, Google ka aktivizuar dhe ruajtjen e historikut të logimit që lejon përdoruesit thjesht të vendosin fjalëkalimin për të aksesuar një llogari të caktuar në Gmail. Për të kuptuar më mirë mënyrën e funksionimit në vazhdim po iu tregojmë dritaren që do të shfaqet ndaj përdoruesit në momentin e daljes nga llogaria.

google2Ndryshimi më i rëndësishëm i faqes së logimit në ueb është realizuar në muajin maj kur Google filloi të promovonte aplikacionet mobile. Ja se si dukej faqja para përditësimit.

Ky përditësim nuk është i vetmi për Gmail. Së fundmi është raportuar edhe testimi i opsionit “Sign in to Chrome” që do të shfaqet kur përdoruesit e Chrome të aksesojnë llogarinë e e-mailit. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Në Arabinë Saudite ekziston një aplikacion i lejuar nga Apple dhe Google që burrat të gjurmojnë gratë e tyre

Lajmet e fundit>