Blog

Google rrezikon të gjobitet nga Bashkimi Evropian përpara muajit Gusht

Publikuar , 01 Qershor 2017
Vendimi i Komisionit Evropian do të vijë pas shtatë vitesh hetime ndaj motorit më të madh të kërkimit në botë shoqëruar edhe nga akuza të edhe ndaj Android por edhe Google Adsense. Google rrezikon të gjobitet nga Bashkimi Evropian përpara muajit Gusht

Autoritetet Evropian pritet të godasin gjigandin e motorit të kërkimit Google me një gjobë të rëndë lidhur me akuzat ndaj shërbimit të blerjeve përpara muajit Gusht raportoi agjencia e lajmeve Reuters.

Vendimi i Komisionit Evropian do të vijë pas shtatë vitesh hetime ndaj motorit më të madh të kërkimit në botë shoqëruar edhe nga akuza të edhe ndaj Android por edhe Google Adsense.

Në 2015-ën Bashkimi Evropian akuzoi Google për manipulim të rezultateve të kërkimit për të favorizuar shërbimin e saj të blerjeve dhe dëmtuar rivalët e konsumatorët.

Kompania bëri tre përpjekje të pasuksesshme për të anulluar padinë për ti shpëtuar një gjobe e cila duket sa tashmë është vendosur. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Punonjësit e Microsoft do të punojnë nga shtëpia përgjithnjë

Tags >

Google