Harduer

Google sjell aplikacionin e realitetit të shtuar Measure në Pixel 2, Galaxy S9 dhe ThinQ G7

Publikuar , 25 Qershor 2018
0
Aplikacioni i përditësuar gjithashtu vjen me pamje dhe kontrolle të përmirësuara për ta bërë më të lehtë matjen e çfarëdo objekti që do të drejtoni në telefonin tuaj. Google sjell aplikacionin e realitetit të shtuar Measure në Pixel 2, Galaxy S9 dhe ThinQ G7

Google ka përditësuar aplikacionin e realitetit të shtuar “Measure” për të mbështetur standardin ARCore të kompanisë.

Përditësimi hap aplikacionin në më shumë pajisje, duke përfshirë Pixel 2, Galaxy S9 dhe ThinQ G7, siç vërehet nga 9to5Google. (Kontrolloni listën e plotë të Google këtu.)

Ndryshe nga versioni origjinal i Measure, i cili ishte i kufizuar për të punuar vetëm me disa telefona Project Tango, versioni 2.0 i aplikacionit është shumë më i hapur.

Aplikacioni i përditësuar gjithashtu vjen me pamje dhe kontrolle të përmirësuara për ta bërë më të lehtë matjen e çfarëdo objekti që do të drejtoni në telefonin tuaj.

Lajmi vjen në momentin kur Apple ka qenë duke njoftuar aplikacionin e saj të matjes këtë muaj në WWDC, i cili do të nisë me iOS 12. Ai do t’u japë përdoruesve mundësinë për të matur objekte thjesht duke drejtuar kamerën e telefonit të tyre.

Më në fund, kompanitë e teknologjisë kanë prodhuar për të ardhmen utopike që teknologjia e realitetit të shtuar do të kuptohet gjerësisht. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Huawei zyrtarisht prodhuesi i dytë më i madh në botë i smartfonëve

Tags >

Google