Blog

Google sjell pamjet Street View të qytetit antik prej guri Petra

Publikuar , 24 Nëntor 2015
0
Google sjell pamjet Street View të qytetit antik prej guri Petra

3r0a1680-1Google vijon të zgjerojë programin e saj të “Street View”, dhe ditën e djeshme kompania lançoi pamjet e qytetit antik prej guri të Petras në Jordani. Gjithashtu u shtuan pamjet edhe të 30 vendeve të tjera historike në Jordani.

Ky është projekti i 5-të i Google Street View në shtetet Arabe. Ndër projektet e kaluara mund të përmendim Piramidën e Gizës, Shkretëtirën Liva dhe Kullën Burj Khalifa.

Për realizimin e këtij projekti Google ka bashkëpunuar ngusht me mbretëreshën Rania të Jordanisë. Ajo është pjesë e videos promocionale gjithashtu. Hardueri i përdorur është një objekt në formën e një çante shpine shfrytëzuar edhe në Nepal, Kanionin e Madh në SHBA dhe ishujt Galapagos.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni videon promocionale të qytetit mahnistës të Petras. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”yXdYec1Z8PQ”]

LEXO EDHE:  Posta Shqiptare fillon ofrimin e shërbimit të transfertave dhe pagesave ndërkombëtare

Lajmet e fundit>