Biznes

Google ul çmimin e Nexus 4 me 100 dollarë

Publikuar , 29 Gusht 2013
0
Google ul çmimin e Nexus 4 me 100 dollarë

neksus 4Google gjatë ditës së martë ka bërë zbritjen e çmimit të modeleve të veta të Nexus 4 për një të tretën e çmimit, në 199 dollarë, që paraqet një ulje për 100 dollarë nga 299 dollarë sa ishte në fillim.

Ulja e çmimit vjen përpara shtatorit të zënë me Samsung dhe Apple, ku të dy ndërmarrjet janë duke u përgatitur për debutime të produkteve.

Sipas një parashikimi, kjo rënie është si shenjë për arritjen e Nexus 5, i cili mund të mos vonohet edhe aq shumë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Facebook fajëson "problemin teknik" për përkthimin vulgar të emrit të Xi Jinping