Lajmet

Google Voice rikthehet me një përditësim që sjell disa ndryshime

Publikuar , 14 Gusht 2018
Dje, aplikacioni mori një përditësim në iOS, i cili solli me vete një ikonë të re, një riorganizim të vogël dhe një funksion të ri Do Not Disturb. Dy ndryshimet e para janë të vogla, por të këndshme. Google Voice rikthehet me një përditësim që sjell disa ndryshime

Google po fillon t’i kushtojë sërish vëmendje Google Voice pasi e ka bërë shërbimin e thirrjes pjesë të suportit të saj të fokusuar në biznes më herët këtë verë.

Dje, aplikacioni mori një përditësim në iOS, i cili solli me vete një ikonë të re, një riorganizim të vogël dhe një funksion të ri Do Not Disturb. Dy ndryshimet e para janë të vogla, por të këndshme.

Ikona e vjetër nuk ishte përditësuar prej  kohësh, ndërsa e reja në thelb është një kthesë në ikonën Hangouts. Ndërsa, brenda, aplikacioni nuk ka ndryshuar shumë, Google ka shtuar një kartë të kontakteve në pjesën e poshtme, gjë që ka shumë kuptim për një aplikacion që përdoret për thirrje dhe për të dërguar mesazhe.

Gjithashtu ekziston përditësimi që shmang shqetësimin dhe vjen si pjesë e integrimit të Google Voice me G Suite. Tani, nëse i keni vendosur orët e punës në Google Calendar, ju do të jeni në gjendje të vendosni G Suite për të aktivizuar automatikisht, funksionin Do Not Disturb gjatë orëve që nuk jeni në punë.

Google Voice tashmë ka disa opsione për të injoruar thirrjet, duke përfshirë thirrjet që shkojnë drejtpërdrejt në postën zanore, por duhet të shkoni tek cilësimet e aplikacionit dhe ta aktivizoni ose çaktivizoni atë sa herë që dëshironi të bëni një ndryshim. Përditësimi tani është i disponueshëm vetëm në iOS.

Sipas 9to5Google, disa njerëz kanë filluar të shohin përditësimin në Android, por nuk është ende në dispozicion. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Pse kompania e Elon Musk po lëshon mijëra satelitë në orbitë?

Tags >

Google